تاریخ انتشار: 97-12-23 20:12:23 پنج شنبه
نمایش: (8)

تقابل برترین هدفون های بی‌سیم: GalaxyBuds در مقابل AirPods

در این بررسی ما قصد داریم هدفون بی‌سیم تازه وارد سامسونگ گلکسی‌بادز را در مقابل اپل ایرپادز کهنه کار قرار دهیم؛ تا یکی از آن‌ها را به عنوان بهترین هدفون بی‌سیم در زمینه بهترین حجم صدا، امکانات و سهولت استفاده معرفی کنیم. گلکسی‌بادز به طور مستقیم برای رقابت با ایرپادز اپل روانه بازار شده و از مشخصات مشابهی با همتای کوپرتینویی خود بهره می‌برد. هدفون بی‌سیم تازه وارد سامسونگ از مزایای وسوسه انگیزی مانند شارژ بی‌سیم مغناطیسی، قیمت 130 دلاری (در مقابل قیمت 159 دلاری ایرپادز) و یکپارچی کم نظیر با گوشی های گلکسی بهره می‌برد؛ که با وجود این موارد قادر است عرصه را بر هدفون های بی‌سیم اپل تنگ نماید. البته مشخصات روی کاغذ، هیچ گاه برنده واقعی را مشخص نمی‌کند؛ پس به همین دلیل از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید تا در میان این دو محصول کاربردی گجت برتر را انتخاب کنیم.

 

 

 

» طراحی: سبک وزن بودن ایرپادز در مقابل جمع و جور بودن گلکسی‌‎بادز

 

Galaxy buds

ایرپادز های اپل فقط در رنگ سفید به بازار عرضه می‌شود و طراحی آن ها به گونه‌ای است که در استفاده روزمره به راحتی در گوش جای می‌گیرند و به خوبی ثابت می‌مانند. اما گلکسی‌بادز در مقابل ایرپادز طراحی آینده نگرانه‌تری به خود گرفته و برخلاف ایرپادز به غیر از رنگ سفید، در رنگ های مشکی و زرد نیز روانه بازار می‌شوند. گلکسی بادز در گوش کمی بزرگتر از AirPods به نظر می‌رسد و درست همانند آن به خوبی در گوش ثابت می‌مانند و خارج نمی‌شوند.البته شکل جایگیری و سهولت استفاده از این هدفون های بی‌سیم، به شکل کلی گوش شما بستگی دارد، اما به طور کلی ما ایرپادز را به دلیل سبک وزن بودن، برای استفاده های طولانی بیشتر می‌پسندیم. هر دو به محصول در کار های مثل راه رفتن، تمرین کردن و حرکات عادی روزمره به خوبی در گوش ثابت می‌مانند، اما صاحبان GalaxyBuds احساس امنیت بیشتری می‌کنند. ولی در مورد ایرپادز لازم است هر از چندگاهی آن را در جای خود تنظیم کرد، چون برخی اوقات کمی شل می‌شوند. در مورد مقاومت در برابر آب ، باید ذکر کنیم که هیچ‌کدام از این دو محصول، کاملا در برابر نفوذ مایعات مقاوم نیستند، اما گلکسی بادز از گواهینامه IPX2 بهره می‌برد، که این گواهینامه بدین معناست که هدفون بی‌سیم تازه وارد سامسونگ، در برابر مواردی مانند رطوبت عرق شدید بدن مقاوم است و با وجود چنین مواردی خللی در عملکرد آن به وجود نمی‌آید.

 

 

 Airpods

بسته به نوع استفاده‌ای که از این هدفون های بی‌سیم دارید، گلکسی‌بادز نویز و صدا های اطراف کمتری را نسبت به ایرپادز در زمان هایی که به موسیقی گوش نمی‌کنید یا در حال تماس نیستید؛ وارد گوش می‌کند و به نظر میرسد که بهتر هم در گوش جای می‌گیرد. اما ایرپادز بدلیل طراحی بازتری که دارد، صدای های محیط را بهتر انتقال می‌دهد؛ که این مورد باعث می‌شود، در زمان مکالمه با افراد؛ مجبور نباشید به آن ها توصیه کنید که جزئیات را با صدای بلند تری بیان کنند. این هدفون های بی‌سیم هر دو در محفظه های مغناطیسی خود به شارژ های بی‌سیم یا کابل های شارژ متصل می‌شوند. محفظه گلکسی بادز کمی بزرگ‌تر از ایرپادز به نظر می‌رسد و بیشتر به یک جعبه استوانه‌ای لنز چشم شباهت دارد؛ در حالی که AirPods در محفظه‌ای جمع و جورتر جای می‌گیرد و ما را بیشتر به یاد جعبه نخ دندان می‌اندازد.

 

برنده:GalaxyBuds برای امنیت و جای گیری بهتر در گوش (اگر چه که ما AirPods را ترجیح می‌دهیم).

 

 

 

» ویژگی‌ها: این هدفون‌ها چه کار های دیگری را انجام ‌می‌دهند؟

 

 

AirPods

 

ایرپادز و گلکسی‌بادز هر دو به طور خودکار، به دستگاه های مربوط به شرکت خود به محض باز کردن قفل دستگاه متصل می‌شوند و فقط برای اولین بار لازم است که هدفون ها را به دستگاه نزدیک و گزینه اتصال را انتخاب کنید. تجربه اتصال این دو هدفون به گجتی خارج از اکوسیستم های خود آنچنان دلچسب نیست، اما شما هنوز هم می‌توانید آن ها را به وسیله تنظیمات بلوتوث به هر تلفن همراه، کامپیوتر رومیزی و یا لپ تاپ دیگر شرکت ها متصل نمایید. هر دو هدفون به شما اجازه می‌دهند که تماس ها، پخش موسیقی و دستیار صوتی (سیری و بیکسبی) خود را کنترل کنید. البته که ایرپادز دسترسی های بیشتری را از جمله پخش و مکث موزیک، رد کردن قسمتی از موزیک، بازگشت به موزیک قبلی و فرخواندن Siri را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

Glalaxy Buds

در مقابل قابلیت دسترسی بسیار خوب ایرپادز، سامسونگ اپلیکیشن Galaxy Wear را ارائه داده است. با متصل کردن GalaxyBuds به این اپلیکیشن شما می‌توانید نوع صدای خروجی این هدفون بی‌سیم را در بخش های مختلف مانند نمایش فیلم، پخش موزیک و تماس صوتی شخصی سازی کنید. این قابلیت باعث می‌شود شما قادر باشید هدفون بی‌سیم سامسونگی خود را طوری تنظیم نمایید که اکوی صدا در موسیقی در حد بالایی باشد؛ ولی در پخش فیلم اصلا اکو وجود نداشته که در نوع قابلیت بی‌نظیری تلقی می‌شود. موضوع دیگری که بسیار اهمیت دارد نحوه پیدا کردن این هدفون در مواقعی است که آن ها را گم می‌کنید. هر دو محصول در این زمینه ضعیف عمل می‌کنند و قابلیت پیدا کردن هدفون در هر دو محصول ناقص است. در ایرپادز فقط آخرین مکانی که به دستگاه متصل بوده‌اند را نمایش می‌دهند و در صورت متصل بودن صدایی را از خود ساطع می‌کنند، که در این مورد امکان دارد که ایرپادز به گوشی آیفون شما متصل نباشد و با این اوصاف پیدا کردن آنها به امری مشکل تبدیل می‌شود. اما اوضاع در گلکسی بادز از این هم وخیم‌تر است و هدفون ها مکان خود را همانند ایرپادز برروی نقشه‌ای نشان نمی‌دهند و فقط در صورت متصل بودن صدایی را پخش می‌کنند. البته اوضاع زمانی خیلی بدتر می‌شود که گلکسی‌بادز و ایرپادز را به دستگاهایی از شرکت های دیگر متصل کنید، آنگاه به هیچ وجه نمی‌توانید از قابلیت پیدا کردن هدفون استفاده کنید و خود به تنهایی باید آن ها را پیدا کنید.

 

 

برنده: گلکسی‌بادز به دلیل سطح سفارش‌سازی کم‌نظیر

 

 

» کیفیت صدا: گلکسی‌بادز برای دوستداران موسیقی پکیجی کامل‌تر است.

 

 

Airpods

کیفیت و حجم صدا در GalaxyBuds به طور قابل توجهی بسیار بالا است؛ و شما هیچگاه به بالاترین میزان صدای آن جهت گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم نیاز پیدا نخواهید کرد. اگر به صدای ایرپادز گوش کنید، متوجه می‌شویم که حجم و کیفیت صدای آن کاملا برای استفاده روزانه مناسب است؛ اما وقتی آن را در کنار گلکسی‌بادز قرار می‌دهیم و آن ها را با هم مقایسه می‌کنیم، پی می‌بریم که AirPods در بحث کیفیت صدا در مقابل رقیب کره‌ای خود کمی ضعیف تر عمل کرده و آن میزان از حجم و کیفیت صد را در اختیار کاربر خود قرار نمی‌دهد.

 

Galaxy Buds

گلکسی بادز توسط شرکت معرف AKG با همکاری سامسونگ طراحی شده است و همانطور که گفتیم شما می‌توانید توسط اپلیکشن Galaxy Wear تنظیمات و مود خروجی صدای گلکسی‌بادز را شخصی سازی کنید. این برنامه شما را قادر می‌سازد، وقتی به یک دستگاه اندرویدی دیگری متصل شوید، یک محیط صوتی را میان دو دستگاه ایجاد کند و یک محیط با قابلیت اکوی صدا را برای شما تداعی می‌کند. با این وجود دیگر صدای محیط شما را اذیت نمی‌کند، و شما در محیط موسیقی غرق می‌شوید. اما ایرپادز از یک برنامه اختصاصی بهره نمی‌برد، اما شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن های موسیقی، اکولایزر صدای مورد نظر خود را تنظیم کنید. البته ما AirPods را برای فعالیت روزانه ترجیح می‌دهیم، زیرا بیشتر به محیط اطراف خود مسلط هستیم و مانند گلکسی‌بادز، غرق صدای موسیقی نمی‌شویم. اما در بحث تماس تجربه متفاوتی داشتیم. هر دو هدفون بی‌سیم به میکرفون های دوگانه جهت برقراری تماس مجهز هستند، اما AirPods صدای بهتر و رساتری به فرد مورد نظر منتقل می‌سازد و در زمان تماس فقط برروی صدای شما متمرکز می‌شود؛ در حالی که GalaxyBuds در هنگام انتقال صدای شما، درصدی قابل توجهی از صدای محیط اطراف را هم به فرد مورد نظر منتقل می‌سازد، که این مورد باعث می‌شود اگر شما در مکان شلوغی قرار داشته باشید، مکالمه صوتی به امری مشکل تبدیل شود.

 

برنده: گلکسی بادز برای کیفیت صدا و ایرپادز برای امتیاز ویژه در کیفیت صدای تماس.

 

 

» عملکرد و باتری: کدام یک بیشتر دوام می‌آورد؟

 

 

 

Galaxy Buds

گلکسی بادز از بلوتوث نسل پنچم پشتیبانی می‌کند در حالی که ایرپادز تراشه W1 اختصاصی اپل را در قلب خود می‌بیند. برای مشخص شدن برد مفید هر دو دستگاه، ما هر دو دستگاه را آزمایش کرده. هر محصول را به گوشی موبایل اختصاصی شرکت خود متصل کرده، با هر دو به پخش موزیک پرداختیم و گوشی ها را برروی میز قرار دادیم. با هر دو محصول تا جایی که دیگر قادر به پخش موزیک نبودند از گوشی های موبایل فاصله گرفتیم و در مرحله بعد، فاصله ها را با هم مقایسه کردیم. در واقع برد مفید هر دو هدفون ما را شگفت زده کرد، اما با این حال ایرپادز کهنه کار اپل توانست تا 1.5 متر بیشتر آنتن خود را حفظ کند، که مورد امتیاز بسیار خوبی برای ایرپادز تلقی می‌شود.

 

 

Airpods

از لحاظ شارژ دهی دو محصول، طبق بررسی هایی که انجام دادیم، گلکسی بادز حدود 2 ساعت شارژ بیشتری را نسبت به ایرپادز نگه می‌دارد. مبنای تست را پخش مداوم موسیقی قرار دادیم، که در این آزمایش به ترتیب ایرپادز 5 ساعت و گلکسی بادز تا 7 ساعت به پخش موسیقی پرداختند. اما موردی که در شارژدهی باتری به کمک ایرپادز می‌آید کیس جادویی آن است. این کیس قادر است در روز، ایرپادز را با استفاده از تکنولوژی شارژ سریع چندین بار شارژ کند و تا ساعت ها شما را از تلف کردن وقت خود برای شارژ نمودن ایرپادز نجات دهد. اما کیس گلکسی بادز از چنین شارژ رسانی به هدفون بی‌سیم خود محروم است و در مدت زمان بسیار زودتری نسبت به ایرپادز نیاز به شارژ پیدا می‌کند.

اما در بحث شارژ شدن باتری دستگاه، گلکسی بادز در این قضیه دست بالاتر را دارد. گلکسی بادز از پورت USB-Type C جهت شارژ شدن بهره می‌برد و همچنین به قابلیت شارژ بی‌سیم هم مجهز شده است که این قابلیت شما را قادر می‌سازد با هرگونه شارژر وایرالس یا گوشی های گلکسی اس 10 پلاس، اس 10 و اس 10e گلکسی بادز را شارژ نمایید. اما ایرپادز فقط از طریق پورت اختصاصی لایتنینگ شارژ می‌شود و شارژ وایرلس (AirPower) که قرار بود یک سال قبل به بازار عرضه شود، طبق دلایلی نامعلوم هنوز به بازار عرضه نشده است.

 

 

برنده: این انتخاب مثل یک بازی شیر یا خط می‌ماند. AirPods برد مفید بیشتری دارد و قادر است مدت زمان بیشتری شارژ نگه دارد، اما گلکسی بادز به شارژ بی‌سیم مجهز شده و قادر است به وسیله تکنولوژی شارژ سریع با سرعت بالاتری شارژ شود.

 

 

» انتخاب نهایی: کدام یک بهتر است؟

 

 

Galaxy Buds and AirPods

برنده واضح این مقایسه را می‌توان گلکسی بادز انتخاب کرد. زیرا دارای ویژگی های بیشتری هستد، امکان شخصی سازی بهتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و در نهایت با قیمت پایین تری نسبت به AirPods ها به فروش می‌رسند. اما همچنین انتخاب میان این دو به نوع خواسته شما بستگی دارد. اگر شما از گوشی های سامسونگ گلکسی با دیگر اندرویدی ها استفاده می‌کنید و اولویت شما حجم و کیفیت صدا است، گلکسی بادز بهترین انتخاب برای شما به شمار می‌رود. اما اگر به دنبال یکپارچگی بهتر با اکوسیستم اپل و آیفون خود هستید؛ و به دنبال هدفون بی‌سیمی هستید که در همه‌ی مواقع به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید، به جز ایرپادز چشمتان را برروی تمامی هدفون های بی‌سیم بازار ببنیدید.

 

البته باید در نظر داشته باشید که از عمر ایرپادز های اپل سه سال می‌گذرد و هنوز هم قادر به رقابت با هدفون بی‌‎سیم روز سامسونگ یعنی گلکسی بادز هستند. طبق اخبار منتشر شده نسل دوم ایرپادز طی ماه های آینده در رنگ های جدید و با امکانات کاربردی تر به بازار عرضه می‌شوند، که به طور قطع شاید در آن موقع نتیجه این تقابل به سمت ساخته‌ی اپل سنگینی کند.

منبع:Cnet.com

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها