تاریخ انتشار: 98-03-25 23:03:35 شنبه
نمایش: (20)

چند باور غلط درمورد آیفون

درمورد گوشی‌های هوشمند به خصوص آیفون، شایعات زیادی در بین عموم رایج است. برای مثال شایعاتی نظیر اینکه باید اپلیکیشن‌های پس‌زمینه را ببندید تا در مصرف باتری صرفه‌جویی شود یا مواردی از این قبیل وجود دارد. در نتیجه برای نگهداری از گوشی‌ها نظرات زیادی به گوش ما خورده است؛ ما در این مطلب قصد داریم به رایج‌ترین باورهای نادرست در مورد آیفون بپردازیم.

آیفون خود را بصورت شبانه شارژ نکنید

iPhone X

شاید به گوش شما هم خورده باشد که اگر گوشی خود را بصورت شبانه در شارژ نگه داریم، احتمال داغ شدن بیش از حد یا حتی احتمال منفجر شدن دیوایس شما وجود دارد. بهتر است خیال شما را از این بابت راحت کنیم؛ گوشی‌های هوشمند امروزی مانند آیفون در زمینه‌ی کنترل حرارت ایجاد شده هنگام شارژ عملکرد خوبی دارند و وقتی شارژ این گوشی ها به 100 درصد می‌رسد عملیات شارژدهی متوقف می‌شود.در این ‌باره هم شاید شما فکر کنید زمانی که عملیات مذکور متوقف می‌شود پس ضرری برای باتری به همراه ندارد. باید بگوییم که جواب خیر است به این دلیل که اگرچه شارژ شبانه خطرناک نیست، ولی برای عمر کلی باتری دیوایس شما تأثیر منفی به همراه دارد.

نیاز به بستن تمامی اپلیکیشن‌ها نیست

iPhone XR

در بخش دوم به یکی از باورهای غلط ولی بسیار قدیمی و رایج می‌پردازیم.اساسااپلیکیشن‌هایی که در بخش Recent Apps می‌توانید آن‌ها را ببینید، در وضعیتی هستند که تقریبا هیچ تأثیری بر عمر باتری و حافظه رم ندارند.همچنین زمانی که مرتباً این اپلیکیشن‌ها را به‌طور کامل می‌بندید، وقتی که دوباره آن‌ها را اجرا می‌کنید توان بیشتری از پردازنده را مصرف می‌کنند و این کار منجر به مصرف بیشتر باتری می‌شود.بنابراین اپلیکیشن‌های پس‌زمینه را نبندید، در عوض مصرف باتری آن‌ها را در قسمت تنظیمات مورد بررسی قرار دهید.

اپل برای افزایش فروش آیفون سرعت مدل های قدیمی‌تر را کاهش می‌دهد

iPhones

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به گوش خیلی از ما خورده باشد، کاهش سرعت مدل های قدیمی اپل برای افزایش مدل های جدید می‌باشد.اپل حدود دو سال قبل اعلام کرد باتری‌های قدیمی که دیگر نمی‌توانند انرژی لازم را برای فعالیت‌های سنگین آیفون تأمین کنند، منجر به خاموش شدن ناگهانی این دیوایس ها می‌شود. به همین خاطر اپل هم با کاهش سرعت عملکرد سیستم، فشار وارده بر باتری را کمتر می‌کرد. اما این موضوع که اپل به‌ عمد سرعت آیفون‌ها را کاهش می‌دهد تا کاربران آن‌ها به ناچار برای خرید مدل جدید ترغیب شوند، بیشتر یک تبلیغ بر علیه اپل است و حقیقت ندارد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها