تاریخ انتشار: 98-03-27 12:03:20 دوشنبه
نمایش: (19)

گوگل از دوربین مربعی شکل در طراحی پیکسل 4 استفاده خواهد کرد

با شدت گرفتن بیش از اندازه درز اطلاعات در مورد گوشی موبایل گوگل پیکسل 4، شرکت گوگل در اقدامی غیر منتظره تصاویری از این گوشی را با پیام "منتظر بمانید تا ببینید چه کاری هایی از آن بر‌می‌آید" در اکانت توییتری خود منتشر کرد. با وجود اینکه پیکسل 4 در حوالی مهرماه روانه بازار می‌شود، بد نیست با نگاه به این تصاویر، به بررسی پرچمدار گوگل بپردازیم.

google pixel 4

اولین موردی که در مورد گوگل پیکسل 4 توجه شما را جلب می‌کند، ماژول دوربینی است که دو سنسور را برای عکس برداری در خود جای داده است.در سال های اخیر شرکت گوگل به تمامی شرکت های سازنده موبایل ثابت کرد که می‌توان با قرار دادن قابلیت های متعدد در بخش دوربین، با یک سنسور هم در دنیایی که تمامی پرچمدارن آن از دوربین های دوگانه و سه‎‌گانه بهره می‌برند؛ موفق بود. اما حالا با توجه به تصاویر متوجه می‌شویم که طراحان گوگل Pixel 4 قصد دارند با قرار دادن دوربینی دو گانه عرصه را بر رقیبان تنگ کنند و وارد فاز جدیدی از عکاسی شوند. با نگاه دقیق تر به این ماژول، در قسمت فوقانی یک سنسور دیگر را مشاهده می‌کنید که شباهتی به یک لنز دوربین ندارد و بیشتر به یک سنسور فوکوس لیزری با ToF شباهت دارد.

 

از لحاظ طراحی پیکسل 4 به کلی متحول شده و یک زبان طراحی جدید را در پیش گرفته است. پنل پشتی دستگاه به غیر از مجموعه دوربین و لوگوی گوگل، عاری از هر گونه پستی و بلندی است و حتی حسگر اثر انگشت نیز بر خلاف نسل های گذشته دیگر برروی پنل پشتی جایی ندارد. حذف این سنسور شایعاتی را در مورد استفاده از سنسوری مشابه با فیس آیدی آیفون X یا حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در Pixel 4 را قوت بخشیده است. قاب پشتی دیگر آن طراحی دو بخشی (بخش براق در بالا و بخش بزرگتر مات) را کنار گذاشته و حالا بصورت یک دست طراحی شده است و ظاهر لوکس تری را به خود گرفته است.

 

Google pixel 4

در مورد قدرت سخت افزاری دستگاه هنوز اظهار نظر قاطعی نمی‌توان کرد، زیرا اخباری که در این چند وقت منتشر شده بیشتر حول محور طراحی گوگل پیکسل 4 چرخیده و اشاره آنچنانی به سخت افزار دستگاه نداشته است. البته می‌توان حدس زد که این گوشی از اسنپ‌دراگون 855 به همراه مقدار رمی قابل توجه بهره خواهد برد.به هر حال باید تا زمان (مهر ماه) عرضه جدیدترین پرچمدار گوگل منتظر ماند، تا ببنیم گوگل چه سوپرایزی را برای ما تدارک دیده است.

منبع: Phone Arena

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها