تاریخ انتشار: 98-04-10 10:04:19 دوشنبه
نمایش: (44)

ترامپ: هوآوی می‌تواند دوباره با شرکت های آمریکایی مشارکت داشته باشد

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده در حاشیه اجلاس G20 اوساکا ژاپن اعلام کرد: شرکت های آمریکایی می‌توانند به تجارت خود با هوآوی به گونه‌ای ادامه دهند که هیچ خطری کشور آمریکا را تهدید نکند. به نظر می‌رسد که بالاخره دونالد ترامپ جوانب این تحریم را سنجیده و به این نتیجه رسیده که تحریم هوآوی به ضرر شرکت های آمریکایی ختم می‌شود. البته هنوز مشخص نیست که هوآوی چه تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده به حساب می‌آید، اما می‌توان به این نکته پی برد که هوآوی برای استفاده از پردازنده های کوالکام و اندروید گوگل با مشکلی مواجه نخواهد بود.

در چند وقت اخیر، گزارشات متعددی در مورد مذاکرات برخی شرکت های امریکایی با وزارت بازرگانی این کشور به گوش می‌رسید؛ که قطعا این مورد نیز در از بین رفتن این تحریم بی اثر نبوده است. طبق گزارشات شرکت هوآوی در سال 2018 حدود 11 میلیارد دلار برای خرید تراشه از شرکت های مثل کوالکام، اینتل و میکرون هزینه کرده است. در هفته گذشته، وال استریت ژورنال اعلام کرد که از بین رفتن تحریم هوآوی یکی از شروط اصلی کشور چین برای امضای هر گونه توافقنامه با ایالات متحده است.

در حال حاضر نام هوآوی هنوز در لیست سیاه آمریکا قرار دارد و هنوز این شرکت در محدوده خطر قرار دارد؛ اما طبق گفت‌وگوی های صورت گرفته میان ترامپ و رهبر چین، این تحریم به زودی از بین می‌رود. این مذاکرات یک خرکت رو به جلو برای امریکا و چین محسوب می‌شود؛ زیرا ترامپ اعلام کرده سری جدید تعرفه های کالا های چینی فعلا معلق شده و در طرف دیگر نیز چین اعلام کرده محصولات غذایی بیشتری را از کشور آمریکا تامین می‌کند.

huawei

بسته به اینکه کشور امریکا چقدر سریع برای لغو تحریم های شرکت هوآوی وارد عمل می‌شود، این شرکت می‌تواند در چند روز آینده برای تجارت با شرکت های آمریکایی وارد عمل شود. هواوی انتظار داشت تا در آینده‌ای نه چندان دور به بزرگترین تولیدکننده گوشی موبایل تبدیل شود؛ اما با توجه ضررهای زیادی که به این شرکت تحمیل شده، دستیابی به این هدف کار سختی خواهد بود.

نشر این خبر برای کاربران هواوی می‌تواند یک اتفاق مسرت‌بخش باشد؛ زیرا باتوجه به ابهاماتی که درباره سخن هواوی مبنی بر بهره‌گیری گوشی‌های خود از اندروید Q وجود داشته، اکنون این ابهامات از بین رفته و کاربران گوشی های جدید هواوی می‌توانند از اندروید Q بهره ببرند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها