تاریخ انتشار: 98-04-11 09:04:41 سه شنبه
نمایش: (45)

گوگل از فناوری Fast Share رونمایی کرد

طبق گزارشات هفته اخیر، گوگل در سیستم عامل جدید خود یعنی اندروید 10 از فناوری جدیدی برای ارسال اطلاعات رونمایی کرده است. این تکنولوژی که Fast Share نام گرفته، قادر است با سرعتی بالا به اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات بپردازد.

همانطور که به‌نظر می‌رسد این قابلیت جدید امکاناتی همچون Airdrop گوشی های آیفون را برای کاربران خود ارائه می‌دهد. اشتراک گذاری تصاویر، ویدیوها و دیگر فایل موجود در گوشی بدون نیاز به اینترنت از نمونه ویژگی‌های این تکنولوژی به شمار می‌رود.

برای استفاده از فست شیر کافیست نامی را برای دیوایس خود در نظر گرفته و سپس آن را روشن کنید تا نزدیک ترین گیرنده را شناسایی فایل های مورد نظر را ارسال کند. همچنین برای فعالسازی آن به بلوتوث و موقعیت جغرافیایی شما نیز احتیاج دارد. ذکر این موضوع خالی از لطف نیست که با این مشخصه امکان اشتراک گذاری با دستگاه های اندروید، iOS، ساعت های هوشمند یا حتی کروم بوک ها نیز وجود دارد و با سرعت بالایی اطلاعات را به اشتراک خواهد گذاشت.

قابلیت ذکر شده یعنی Fast Share در اندروید Q ارائه خواهد شد و در بخش منوی اشتراک گذاری در اختیارتان قرار خواهد گرفت. آیکن مرتبط با فست شیر را به صورت یک الماس آبی رنگ با نام Nearby مشاهده خواهید کرد.همچنین می‌توانید با مراجعه به بخش Settings > Google > Fast Share نیز به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.این قابلیت فعلا به صورت آزمایشی ارائه شده اما قطعا در نسخه نهایی اندروید Q در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. با این وجود اگر فست شیر را یکی از ویژگی‌های گوگل پلی سرویس در نظر بگیریم احتمالش وجود دارد که نسخه‌های قدیمی‌تر از اندروید Q هم بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

منبع: Phone Arena

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها