تاریخ انتشار: 98-08-12 20:08:50 یکشنبه
نمایش: (17)

لوگوی جدید مرورگر اج از سوی مایکروسافت رونمایی شد

سرانجام کاری که مدت‌ها پیش باید از سوی مایکروسافت انجام میشد، انجام شد. منظور ما از این کار همان تغییر لوگوی مرورگر اج است؛ این‌کار باید زمانی انجام میشد که نام اینترنت اکسپلور به اج تغییر یافت.

مایکروسافت لوگوی مرورگر مایکروسافت اج را مبتنی بر کرومیوم را بازطراحی کرده است. این غول نرم‌افزاری چهارسال قبل نخستین لوگوی این مرورگر را معرفی کرد که به‌نوعی طرح مدرن شده لوگوی اینترنت اکسپلور محسوب می‌شد. حالا این لوگوی جدید شبیه به یک موج است و بر اساس سیستم طراحی Fluent شرکت مایکروسافت طراحی شده است. لوگو مایکروسافت اج بیانگر حرف e است؛ اما دیگر شبیه به لوگو اینترنت اکسپلورر به‌نظر نمی‌آید و شکلی منحصربه‌فرد و بسیار مدرن به‌خود گرفته است. تصمیم مایکروسافت برای ساخت مجدد مرورگر اج با کرومیوم نشان داد این شرکت می‌خواهد برخی سنت‌های پیشین خودش را بشکند.

لوگو جدید مرورگر کرومیوم اج در واقع به طور رسمی معرفی نشده و این لوگو در یک مینی گیم موجود در نسخه آزمایشی قرار گرفته است. حال باید دید که مایکروسافت چه زمانی نسخه نهایی مرورگر کرومیوم اج را معرفی می‌کند و در معرفی این لوگو و طراحی آن چه فلسفه‌ای را به میان خواهد آورد. مایکروسافت نسخه بتا این مرورگر را در ماه اوت عرضه کرده و حتی یک نسخه پایدار از آن نیز در اینترنت منتشر شده است.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*
برچسپ ها