در زمان تحویل کالا باید چه نکاتی را رعایت کنیم.

از زمان تاسیس فروشگاه مستر دیجیتال، رضایت مندی وآسودگی خاطر مشتریان را اساس اصلی فعالیت کاری خود قرار دادیم تا تمامی سفارشات به بهترین شکل ممکن به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است مشریان گرامی با مسائل مختلفی در هنگام تحویل کالا رو به رو شوند، که در همین راستا قوانینی را وضع کردیم که به شرح آن می پردازیم.

لازم به ذکر است قبل از شرح قوانین نکاتی قابل توجهی را به عرض شما مشتریان عزیز برسانیم :

«در هنگام تحویل کالا به موارد زیر توجه کنید.»

● در زمان ارسال کالا از طریق شرکت های حمل و نقل و پست، مشتریان محترم موظف هستند که در حضور مامور آن شرکت و قبل از امضا رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و یا سلامت ظاهری کالا مطمئن گردیده و در صورت مشاهده هر گونه اشکال در بسته بندی و ظاهر آن، ضمن تحویل نگرفتن کالا ، موضوع را بلافاصله به فروشگاه اطلاع دهید. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری رسید پستی یا باربری (به منزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم ) امضا نماید، دیگر حق هیچگونه اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا نخواهد داشت، زیرا علیرغم اینکه کالا تا سقف ممکن بیمه گردیده است، به دلیل آنکه مشتری شخصا تایید نموده است که کالا را بصورت صحیح و سالم دریافت نموده است؛ دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت توسط مشتری وجود ندارد.

● طبق دستورات پلیس فتا، در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن به صورت اینترنتی بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده الزامی است.

● بازکردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند (مانند تلویزیون و نظیر آن) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. جهت انجام این کار با شرکت مربوطه تماس گرفته و عملیات راه اندازی را به ایشان بسپارید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی و خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

قوانین بازگرداندن کالا

ضمانت 7 روزه بازگشت کالا:

 اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

● وجود مشکل یا ایراد فنی در کالا باید تا حداکثر 7 روز پس از دریافت کالا، به مستر دیجیتال اطلاع داده شود.

● قابل توجه است کارتن و جعبه اصلی محصول تا پایان مهلت 7 روز، نگه داشته شود.

● نوشتن توضیحات بی مورد،آدرس،برچسب زدن و هر مورد دیگری بروی جعبه اصلی محصول یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان بهرمندی از ضمانت 7 روزه را از بین خواهد برد.

● این سرویس هرگونه اشکال فنی و یا ظاهری را که در اثر استفاده نادرست کاربر برروی کالا به وجود امده باشد را شامل نمی شود.استفاده نادرست پس از تحویل کالا شامل مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات و استفاده غیر معقول و متفاوت با آنچه سازنده کالا (آنچه در دفترچه راهنمای محصول قید شده) را شامل می شود.

اگر پس از تحویل کالا متوجه شدید، که محصول از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات درون سایت تفاوت داشته باشد باید به موارد زیر توجه کنید:

● وجود هرگونه تفاوت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به فروشگاه از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع داده شود.

● در صورتی که امکان تشخیص تفاوت کالا بدون بازکردن بسته بندی وجود داشته باشد، رسیدگی به درخواست مشتری زمانی مقدور خواهد بود که محصول از حالت اورجینال یا بسته بندی اولیه خود خارج نشده باشد؛ اما اگر تشخیص تفاوت کالا، فقط با بازکردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است که از جعبه اصلی محصول نگه داری شود و به همراه کالا به صورت کاملا سالم بازگردانده شود.

●لازم به ذکر است تصاویری که درون سایت قرار گرفته جهت اطلاع و کمک به خرید مشتریان است و گاهی اوقات ممکن است تفاوت های جزئی با کالای اصلی داشته باشد، که آن ها را نمی توان تفاوت و مغایرت نامید. ملاک وجود تفاوت در مشخصات کالا و مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

توجه: استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که محصول در جعبه اصلی خود به مستر دیجیتال بازگردانده شود، و هرگونه دست کاری برروی جعبه، امکان استفاده از این ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر کاربر از خرید خود انصراف دهد:

نکته 1 : فروشگاه مستر دیجیتال یک فروشگاه خرده فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا به مشتری یا همان مصرف کننده مرتبط است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی شود)

نکته 2 : در خواست انصراف از خرید به محصولی تعلق می گیرد که باز نشده باشد، و هرگونه بازکردن بسته بندی اولیه، پلمپ، نایلون، و حتی برچسب ها امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد.

اگر کالا هنوز ارسال نشده باشد، باید هر چه سریعتر به فروشگاه مستر دیجیتال از طریق تلفن اطلاع داده شود.

پس از دریافت کالا مشتری تا 72 ساعت زمان دارد که از خرید خود منصرف شود و باید این موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد.

با توجه به «نکته 2» در این حالت بازگرداندن کالا پس از تایید کارشناسان مستر دیجیتال و تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا باز نشده باشد و در شرایط اولیه خود ( پلمپ کارخانه ) به فروشگاه ارسال شود. لطفا توجه داشته که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.